درباره ماهمایش بین المللی مدیریت دارایی­های فیزیکی، پرسابقه ترین همایش ایران و جهان در این حوزه است. این همایش از سال 1383 توسط گروه پژوهشی و صنعتی آریانا طراحی و بعد از آن به طور سالانه برگزار شد. در سال‌های ابتدایی این همایش تحت عنوان همایش مدیران فنی و نگهداری و تعمیرات شناخته شده بود. به دلیل نبودن تجربه­های شاخص داخلی در آن سال‌ها، عمده سخنران ها و ارائه دهندگان از خارج از کشور دعوت می شدند و تجارب سازمان­های خارجی را به اشتراک می گذاشتند. بعد از گذشت 10 سال از آغاز به کار همایش، شرایط به تدریج در حال تغییر بود. پروژه‌های زیادی در حوزه مدیریت دارایی­های فیزیکی آغاز گردید، کتاب­های بیشتری ترجمه شد، موضوعات گسترده‌تری به همایش اضافه شد و از همه مهم‌تر مدیریت دارایی­های فیزیکی در صنایع کشور شناخته شده‌تر شدند.


از سال 1392 شرکت اطمینان پردیس مهر با نام تجاری پمکو رسماً در کنار گروه پژوهشی صنعتی آریانا مسئولیت اجرا و نظارت علمی همایش را بر عهده گرفت. آقای دکتر علی زواشکیانی (رئیس مرکز مشاوره و آموزش مدیریت دارایی های فیزیکی دانشگاه تورنتو) ناظر علمی همایش در طول این سال­ها هستند.


همایش بین المللی مدیریت دارایی­های فیزیکی هر ساله از اساتید و سخنران‌های ایرانی، ایرانیان خارج کشور و اساتید خارجی برای حضور در همایش دعوت می­کند و دو روز از سال را برای همایش در نظر می­گیرد. در طی این دو روز، چند سالن به صورت همزمان فعال می­شوند و در هر سالن یک سخنرانی اجرا شده و شرکت کنندگان در همایش بنا به خواست خود از سخنرانی‌ها و اشتراک تجارب بهره‌مند می‌شوند. یکی از دستاوردهای مهم همایش، زمینه‌سازی برای ایجاد آشنایی بین متخصصان صنایع مختلف است.

همچنین به طور معمول هر ساله نمایشگاه جانبی همایش برگزار می­شود که شرکت کنندگان همایش در حاشیه همایش می توانند با شرکت­های نرم افزاری، پیمانکاری، خدماتی، مشاوره‌ای، سازندگان، بازرگانی و … مرتبط با دارایی­های فیزیکی آشنا شوند.


در سال­های شیوع کرونا، همایش به دلیل رعایت پروتوکل­های بهداشتی به صورت مجازی برگزار می­شود و امیدواریم هر چه سریعتر این چالش جهانی حل شده و شرایط حضور علاقه‌مندان مهیا شود.چرا همایش مدیریت دارایی های فیزیکی (IPAMC)

 • اولین و بیشترین تعداد برگزاری در همایش حوزه نگهداشت و دارایی‌های فیزیکی
 • حضور اساتید خارجی و بین‌المللی
 • ایجاد جریان دانش مستمر و نوین در صنایع بزرگ کشور
 • توسعه شبکه‌های ارتباطی خبرگان و مدیران دارایی‌های فیزیکی
 • نمایشگاه‌های جانبی
 • سخنرانی‌های همزمان و متنوع
 • کارگاه‌های عملی مدیریت دارایی های فیزیکی
 • اشتراک تجارب موفق پروژه‌های داخلی مدیریت دارایی های فیزیکی
 • حضور بیشترین تعداد از مدیران و کارشناسان ارشد
 • تنوع در صنایع حاضر در همایش
 • برنامه‌ریزی ماتریسی تفکیک براساس مخاطبان و صنایع
 • پنل‌های تخصصی نفت، برق، حمل و نقل و ساختمان
 • اهدای جوایز ارزنده و مراسم معرفی اساتید و سازمان‌های موفق


https://ipamc.org/wp-content/uploads/2022/01/علی-زواشکیانی3.jpg

درباره دبیر علمی همایش

علی زواشکیانی دکترای خود را در رشته مدیریت دارایی‌های فیزیکی (مدیریت نگهداری و تعمیرات) از دانشگاه تورنتو کانادا دریافت کرده است. علاوه بر این، ایشان دوره‌های تکمیلی مدیریت و رهبری کسب وکار را در مدرسه سیاست گذاری کندی در دانشگاه هاروارد Policy of School Kennedy Harvard ، مدرسه کسب وکار سعید دانشگاه آکسفورد  School Business Said of Oxford  به اتمام رسانده اند. از دیگر دوره‌های معتبر بین‌المللی که ایشان در آن شرکت داشته‌اند می‌توان به برنامه‌های مدیریت اجرایی کسب‌وکار Executive Business در مدارس کسب وکار WITS و INCAE در آفریقای جنوبی و کاستاریکا اشاره کرد. نمایندگی رسمی شرکت آمریکایی Aladon ، بزرگ‌ترین شرکت پیاده‌سازی RCM در دنیا، در خاورمیانه نیز در اختیار دکتر زواشکیانی است. در کنار فعالیت‌های صنعتی، ایشان از سال ۲۰۰۶ تاکنون مدیریت پروژه‌های مشاوره و آموزش مرکز مدیریت دارایی‌های فیزیکی دانشگاه تورنتو C-MORE را نیز برعهده داشته اند. دکتـر زواشـکیانی همچنیـن مـدرس مباحث مربـوط بـه مدیریـت دارایی‌هـای فیزیکـی در شـرکت مشـاوره معظـم McKinsey  هسـتند. همچنین مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوئيس ايشان را به عنوان رهبر جوان برتر سال ۲۰۱۳ انتخاب نمود.